Johanson Technology Inc. 251R15S300FV4E
251R15S300FV4E picture photo
Mfg. Part Number
251R15S300FV4E
Brief Description
CAP CER 30PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
251R15S300FV4E.pdf
Availability of 251R15S300FV4E
QUANTITY
251R15S300FV4E Order Process
Ship out your order
Specifications of 251R15S300FV4E
Internal Part NumberEIS-251R15S300FV4E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesRF Capacitor Modeling Software
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance30pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.046" (1.17mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)251R15S300FV4E
Related Links251R15S, 251R15S300FV4E Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
251R15S300FV4E Details Description
Related parts for 251R15S300FV4E
IC REG LDO 5.9V 60MA SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 442 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.6V 50MA SOT23-5 datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR AD8004AR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 80W datasheet.pdf
CONN MOD PLUG 8P8C SHIELDED datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 16POS SKT datasheet.pdf
HI STRNGTH SHEET 9X11" A VFN datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 2W SMBJ datasheet.pdf
FIXED IND 18MH 152MA 2.55 OHM TH datasheet.pdf