Johanson Technology Inc. 251R15S390FV4E
251R15S390FV4E picture photo
Mfg. Part Number
251R15S390FV4E
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 39PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
251R15S390FV4E.pdf
Availability of 251R15S390FV4E
QUANTITY
251R15S390FV4E Order Process
Ship out your order
Specifications of 251R15S390FV4E
Internal Part NumberEIS-251R15S390FV4E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesRF Capacitor Modeling Software
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesS
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance39pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.046" (1.17mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)251R15S390FV4E
Related Links251R15S, 251R15S390FV4E Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
251R15S390FV4E Details Description
Related parts for 251R15S390FV4E
IC REG LDO ADJ 5A TO252-3 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CARDEDGE 44POS DL .100 GREEN datasheet.pdf
SHROUD STYLE E (8+2ROW) datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS T/H R/A SN PIN datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 50A RNDM PNL MNT datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 4SMD datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 140MA 6.6 OHM SMD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON 4PDT 6A 125V datasheet.pdf
LED LH351B WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X15MM 05VDC datasheet.pdf