Johanson Technology Inc. 251R15S3R9BV4E
251R15S3R9BV4E picture photo
Mfg. Part Number
251R15S3R9BV4E
Brief Description
CAP CER 3.9PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
251R15S3R9BV4E.pdf
Availability of 251R15S3R9BV4E
QUANTITY
251R15S3R9BV4E Order Process
Ship out your order
Specifications of 251R15S3R9BV4E
Internal Part NumberEIS-251R15S3R9BV4E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesRF Capacitor Modeling Software
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.9pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.046" (1.17mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)251R15S3R9BV4E
Related Links251R15S, 251R15S3R9BV4E Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
251R15S3R9BV4E Details Description
Related parts for 251R15S3R9BV4E
RES SMD 215K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER I2C 16B 24SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CAP CER 2PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 3.79K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RECTIFIER BRIDGE 1A 100V DB datasheet.pdf
CABLE 5COND 24AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 50V 20% 2917 datasheet.pdf