Johanson Technology Inc. 251R15S3R9CV4E
251R15S3R9CV4E picture photo
Mfg. Part Number
251R15S3R9CV4E
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3.9PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
251R15S3R9CV4E.pdf
Availability of 251R15S3R9CV4E
QUANTITY
251R15S3R9CV4E Order Process
Ship out your order
Specifications of 251R15S3R9CV4E
Internal Part NumberEIS-251R15S3R9CV4E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesRF Capacitor Modeling Software
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesS
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.9pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.046" (1.17mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)251R15S3R9CV4E
Related Links251R15S, 251R15S3R9CV4E Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
251R15S3R9CV4E Details Description
Related parts for 251R15S3R9CV4E
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN FFC FPC TOP 30POS 1MM R/A datasheet.pdf