Integrated Device Technology (IDT) 71V2546S150BG
71V2546S150BG picture photo
Mfg. Part Number
71V2546S150BG
Brief Description
IC SRAM 4.5MBIT 150MHZ 119BGA
Datasheet Download
71V2546S150BG.pdf
Availability of 71V2546S150BG
QUANTITY
71V2546S150BG Order Process
Ship out your order
Specifications of 71V2546S150BG
Internal Part NumberEIS-71V2546S150BG
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package84
Series-
PackagingTray
Memory Size4.5M (128K x 36)
Speed150MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case119-BGA
Supplier Device Package119-PBGA (14x22)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)71V2546S150BG
Related Links71V254, 71V2546S150BG Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
71V2546S150BG Details Description
Related parts for 71V2546S150BG
TXRX 3V 15KV 16MBPS ESD 8-SOIC datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 8LLP datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS .100" STACKER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
RES 5.1 OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 20AWG BLUE 5000' datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
CONN SSL RCPT HSG 3POS CRIMP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 61POS SKT datasheet.pdf
1100UF 40V 22.5X80.5 85C AXI datasheet.pdf