Vishay/Dale RNC50J2433FSRSL
RNC50J2433FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J2433FSRSL
Brief Description
RES 243K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J2433FSRSL.pdf
Availability of RNC50J2433FSRSL
QUANTITY
RNC50J2433FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J2433FSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J2433FSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)243k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J2433FSRSL
Related LinksRNC50J2, RNC50J2433FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J2433FSRSL Details Description
Related parts for RNC50J2433FSRSL
CBL RIBN 80COND 0.025 GRAY 100' datasheet.pdf
RES SMD 110K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SPIRAL WRAP POLY 1" X 100' datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES 3.74K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.392 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 440VAC Y5V RADIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONNECTOR datasheet.pdf
CONN PLUG 52POS INLINE PIN datasheet.pdf
OSC VCTCXO 19.2MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf