Johanson Technology Inc. 251R15S470FV4E
251R15S470FV4E picture photo
Mfg. Part Number
251R15S470FV4E
Brief Description
CAP CER 47PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
251R15S470FV4E.pdf
Availability of 251R15S470FV4E
QUANTITY
251R15S470FV4E Order Process
Ship out your order
Specifications of 251R15S470FV4E
Internal Part NumberEIS-251R15S470FV4E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesRF Capacitor Modeling Software
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.046" (1.17mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)251R15S470FV4E
Related Links251R15S, 251R15S470FV4E Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
251R15S470FV4E Details Description
Related parts for 251R15S470FV4E
CAP CER 2.2UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 0.1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
CBL 23POS 0.5MM JMPR TYPE A 3" datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 35V 20% 2910 datasheet.pdf
CAP CER 180PF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
RES 180K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 68 OHM 3W 5% RADIAL datasheet.pdf
RJI KABEL AWG 22/7 1XIP204 0MO datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf