Johanson Technology Inc. 251R15S6R8CV4E
251R15S6R8CV4E picture photo
Mfg. Part Number
251R15S6R8CV4E
Brief Description
CAP CER 6.8PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
251R15S6R8CV4E.pdf
Availability of 251R15S6R8CV4E
QUANTITY
251R15S6R8CV4E Order Process
Ship out your order
Specifications of 251R15S6R8CV4E
Internal Part NumberEIS-251R15S6R8CV4E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesRF Capacitor Modeling Software
Featured ProductMulti-Layer High-Q SMD Capacitors
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.046" (1.17mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)251R15S6R8CV4E
Related Links251R15S, 251R15S6R8CV4E Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
251R15S6R8CV4E Details Description
Related parts for 251R15S6R8CV4E
TRIMMER 2M OHM 0.25W TH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
RES 76.8K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 26POS SKT datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER VIOLET datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf