Johanson Technology Inc. 251R15S820GV4E
251R15S820GV4E picture photo
Mfg. Part Number
251R15S820GV4E
Brief Description
CAP CER 82PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
251R15S820GV4E.pdf
Availability of 251R15S820GV4E
QUANTITY
251R15S820GV4E Order Process
Ship out your order
Specifications of 251R15S820GV4E
Internal Part NumberEIS-251R15S820GV4E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesRF Capacitor Modeling Software
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance82pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.046" (1.17mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)251R15S820GV4E
Related Links251R15S, 251R15S820GV4E Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
251R15S820GV4E Details Description
Related parts for 251R15S820GV4E
IC GATE NOR 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
BATTERY PK S-HD 12.0V C SZ ZINC datasheet.pdf
SIDACTOR BI 170V 250A TO-92 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
Connector Receptacle 32 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 375MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG BLUE 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT SKT datasheet.pdf