Johanson Technology Inc. 251R15S820KV4E
251R15S820KV4E picture photo
Mfg. Part Number
251R15S820KV4E
Brief Description
CAP CER 82PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
251R15S820KV4E.pdf
Availability of 251R15S820KV4E
QUANTITY
251R15S820KV4E Order Process
Ship out your order
Specifications of 251R15S820KV4E
Internal Part NumberEIS-251R15S820KV4E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesRF Capacitor Modeling Software
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance82pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.046" (1.17mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)251R15S820KV4E
Related Links251R15S, 251R15S820KV4E Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
251R15S820KV4E Details Description
Related parts for 251R15S820KV4E
EMITTER IR 890NM 150MA T 1 3/4 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 13POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 5A 8 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG BLACK 250' datasheet.pdf
LED MT SR VERT datasheet.pdf
FIXED IND 360NH 700MA 300 MOHM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf