CTS Electronic Components 254TA103C60A
254TA103C60A picture photo
Mfg. Part Number
254TA103C60A
Brief Description
POT JOYSTICK 10K OHM
Datasheet Download
254TA103C60A.pdf
Availability of 254TA103C60A
QUANTITY
254TA103C60A Order Process
Ship out your order
Specifications of 254TA103C60A
Internal Part NumberEIS-254TA103C60A
PackagingBulk
Resistance (Ohms)10k
Power (Watts)0.0125W
Tolerance±30%
Adjustment TypeTop Adjustment
Rotation Angle60°
Mounting TypeThrough Hole
Size / DimensionSquare - 0.425" L x 0.425" W x 0.366" H (10.80mm x 10.80mm x 9.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)254TA103C60A
Related Links254TA1, 254TA103C60A Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
254TA103C60A Details Description
Related parts for 254TA103C60A
TVS DIODE 171VWM 353VC DO201 datasheet.pdf
IC REG MULT CONFIG INV 12V TO220 datasheet.pdf
IC AUDIO AMP 23W HI-FI SIL-12 datasheet.pdf
RES SMD 300 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES 150K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf