Microchip Technology 25AA010AT-I/MC
25AA010AT-I/MC picture photo
Mfg. Part Number
25AA010AT-I/MC
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC EEPROM 1KBIT 10MHZ 8DFN
Datasheet Download
25AA010AT-I/MC.pdf
Availability of 25AA010AT-I/MC
QUANTITY
25AA010AT-I/MC Order Process
Ship out your order
Specifications of 25AA010AT-I/MC
Internal Part NumberEIS-25AA010AT-I/MC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationMold Compound Update 18/Feb/2015
Lead Frame Update 29/Jun/2015
PCN Assembly/OriginLead Frame Update 16/Feb/2015
PCN PackagingLabel and Packing Changes 23/Sep/2015
Standard Package3,300
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryEEPROMs - Serial
Memory TypeEEPROM
Memory Size1K (128 x 8)
Speed10MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply1.8 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-VFDFN Exposed Pad
Supplier Device Package8-DFN (2x3)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)25AA010AT-I/MC
Related Links25AA010, 25AA010AT-I/MC Datasheet, Microchip Technology Distributor
25AA010AT-I/MC Details Description
Related parts for 25AA010AT-I/MC
IC RS-232 DRVR/RCVR 44-PLCC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 37POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
.8 EDGE CARD CONN SMT L/F datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
33UF 450V 16X31.5 SINGLE END datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 150MW 0603 datasheet.pdf
BACK BD 40G/100G CFP ELEC LOOP datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 270PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf