Microchip Technology 25AA010AT-I/MNY
25AA010AT-I/MNY picture photo
Mfg. Part Number
25AA010AT-I/MNY
Brief Description
IC EEPROM 1KBIT 10MHZ 8TDFN
Datasheet Download
25AA010AT-I/MNY.pdf
Availability of 25AA010AT-I/MNY
QUANTITY
25AA010AT-I/MNY Order Process
Ship out your order
Specifications of 25AA010AT-I/MNY
Internal Part NumberEIS-25AA010AT-I/MNY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationMold Compound Update 18/Feb/2015
PCN PackagingLabel and Packing Changes 23/Sep/2015
PCN OtherCuPdAu Bond Wire 24/Apr/2015
Standard Package3,300
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryEEPROMs - Serial
Memory TypeEEPROM
Memory Size1K (128 x 8)
Speed10MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply1.8 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-WFDFN Exposed Pad
Supplier Device Package8-TDFN (2x3)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)25AA010AT-I/MNY
Related Links25AA010, 25AA010AT-I/MNY Datasheet, Microchip Technology Distributor
25AA010AT-I/MNY Details Description
Related parts for 25AA010AT-I/MNY
CONN EDGECARD 60POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .050 SLD datasheet.pdf
IC BATTERY MON ADJ SOT23-8 datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 220V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 270PF 200V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 200MA 1W datasheet.pdf
SL-SMT 5.08/07/90LF 3.2SN BK datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
IC REG BUCK BST ADJ 1.5A 16MSOP datasheet.pdf
LED XLAMP 3000K WHITE 36V SMD datasheet.pdf