Grayhill, Inc. 25BR22-G-1-16C
25BR22-G-1-16C picture photo
Mfg. Part Number
25BR22-G-1-16C
Brief Description
ENCODER MECH PC 16POS SINGLE
Datasheet Download
25BR22-G-1-16C.pdf
Availability of 25BR22-G-1-16C
QUANTITY
25BR22-G-1-16C Order Process
Ship out your order
Specifications of 25BR22-G-1-16C
Internal Part NumberEIS-25BR22-G-1-16C
Encoder TypeMechanical
Output TypeGray Code (Absolute)
Pulses per Revolution16
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)25BR22-G-1-16C
Related Links25BR22-, 25BR22-G-1-16C Datasheet, Grayhill, Inc. Distributor
25BR22-G-1-16C Details Description
Related parts for 25BR22-G-1-16C
RES SMD 57.6 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 38.3K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf