Grayhill, Inc. 25BSP22-B-2-16C
25BSP22-B-2-16C picture photo
Mfg. Part Number
25BSP22-B-2-16C
Brief Description
ENCODER MECH PC 16POS 2DECK
Datasheet Download
25BSP22-B-2-16C.pdf
Availability of 25BSP22-B-2-16C
QUANTITY
25BSP22-B-2-16C Order Process
Ship out your order
Specifications of 25BSP22-B-2-16C
Internal Part NumberEIS-25BSP22-B-2-16C
Encoder TypeMechanical
Output TypeBinary (Absolute)
Pulses per Revolution16
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)25BSP22-B-2-16C
Related Links25BSP22, 25BSP22-B-2-16C Datasheet, Grayhill, Inc. Distributor
25BSP22-B-2-16C Details Description
Related parts for 25BSP22-B-2-16C
IC LED Driver DC DC Regulator 1A (Flash) Camera Flash 14-WSON (4x4) datasheet.pdf
CBL RIBN 4COND 0.156 GRAY 100' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IP SUITE PCI EXPRESS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
RES 34 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 182 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT POLY 120UF 40V AXIAL datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELD LED 4 PORT datasheet.pdf
CONN HEADER 7POS 2.5MM datasheet.pdf