Grayhill, Inc. 25BSR15-G-1-16
25BSR15-G-1-16 picture photo
Mfg. Part Number
25BSR15-G-1-16
Brief Description
ENCODER MECH PC 16POS SINGLE
Datasheet Download
25BSR15-G-1-16.pdf
Availability of 25BSR15-G-1-16
QUANTITY
25BSR15-G-1-16 Order Process
Ship out your order
Specifications of 25BSR15-G-1-16
Internal Part NumberEIS-25BSR15-G-1-16
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN OtherMultiple Devices Plating Material 30/Jan/2015
Encoder TypeMechanical
Output TypeGray Code (Absolute)
Pulses per Revolution24
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)25BSR15-G-1-16
Related Links25BSR15, 25BSR15-G-1-16 Datasheet, Grayhill, Inc. Distributor
25BSR15-G-1-16 Details Description
Related parts for 25BSR15-G-1-16
FLEX CABLE - AFF10G/AF10/AFF10G datasheet.pdf
RES 100K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 20PS.100 DL R/A GOLD datasheet.pdf
IC DAC 2CH I2C ADJ 14-TDFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES 10.0 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 130 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 18POS PIN datasheet.pdf
PMI CAP STOVEP RED 11/16 FLUTING datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 140PO datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf