Microchip Technology 25LC128-I/SM
25LC128-I/SM picture photo
Mfg. Part Number
25LC128-I/SM
Brief Description
IC EEPROM 128KBIT 10MHZ 8SOIJ
Datasheet Download
25LC128-I/SM.pdf
Availability of 25LC128-I/SM
QUANTITY
25LC128-I/SM Order Process
Ship out your order
Specifications of 25LC128-I/SM
Internal Part NumberEIS-25LC128-I/SM
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/Origin8L SOIJ Package/Plating 31/Jul/2013
PCN PackagingLabel and Packing Changes 23/Sep/2015
Standard Package90
Series-
PackagingTube
Format - MemoryEEPROMs - Serial
Memory TypeEEPROM
Memory Size128K (16K x 8)
Speed10MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply2.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-SOIC (0.209", 5.30mm Width)
Supplier Device Package8-SOIJ
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)25LC128-I/SM
Related Links25LC12, 25LC128-I/SM Datasheet, Microchip Technology Distributor
25LC128-I/SM Details Description
Related parts for 25LC128-I/SM
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 64POS .100 GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 30 OHM 1206 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 2.37 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 2POS SKT datasheet.pdf
TVS DIODE 3.3VWM 17VC SMD datasheet.pdf
UM5-1872 SAFETY MAT datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 10A 33W datasheet.pdf