Microchip Technology 25LC128T-H/SN
25LC128T-H/SN picture photo
Mfg. Part Number
25LC128T-H/SN
Brief Description
IC EEPROM 128KBIT 5MHZ 8SOIC
Datasheet Download
25LC128T-H/SN.pdf
Availability of 25LC128T-H/SN
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
25LC128T-H/SN Order Process
Ship out your order
Specifications of 25LC128T-H/SN
Internal Part NumberEIS-25LC128T-H/SN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationMultiple Devices Datasheet Update 18/Aug/2014
PCN Assembly/Origin8L SOIJ Package/Plating 31/Jul/2013
Assembly Site Addition 08/Apr/2015
PCN PackagingReel Design Update 07/May/2015
Label and Packing Changes 23/Sep/2015
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryEEPROMs - Serial
Memory TypeEEPROM
Memory Size128K (16K x 8)
Speed5MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply2.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 150°C
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SOIC N
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)25LC128T-H/SN
Related Links25LC12, 25LC128T-H/SN Datasheet, Microchip Technology Distributor
25LC128T-H/SN Details Description
Related parts for 25LC128T-H/SN
CONN HDR BRKWAY 20P STR DUAL SMT datasheet.pdf
IC FLASH 2MBIT 90NS 32PLCC datasheet.pdf
TVS DIODE 51VWM 82.4VC SOD123FL datasheet.pdf
IC TEMP SNSR/DC FAN CNTRLR 8MSOP datasheet.pdf
CBL RIBN 20COND 0.100 GRAY 100' datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU SOT23-6 datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 220MA 2.41 OHM datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 84MM datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1K OHM 1% 50W datasheet.pdf
TVS DIODE 70VWM 119.28VC AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf