3M 25MM-12.5MM-25-8810
25MM-12.5MM-25-8810 picture photo
Mfg. Part Number
25MM-12.5MM-25-8810
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
25MM X 12.5MM 1=25/PK
Datasheet Download
25MM-12.5MM-25-8810.pdf
Availability of 25MM-12.5MM-25-8810
QUANTITY
25MM-12.5MM-25-8810 Order Process
Ship out your order
Specifications of 25MM-12.5MM-25-8810
Internal Part NumberEIS-25MM-12.5MM-25-8810
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
Series8810
UsageSheet
ShapeRectangle
Outline12.50mm x 25.00mm
Thickness0.010" (0.254mm)
MaterialAcrylic
AdhesiveAdhesive - Both Sides
Backing, CarrierPolyester
ColorWhite
Thermal Resistivity0.90°C/W
Thermal Conductivity0.6 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)25MM-12.5MM-25-8810
Related Links25MM-12.5, 25MM-12.5MM-25-8810 Datasheet, 3M Distributor
25MM-12.5MM-25-8810 Details Description
Related parts for 25MM-12.5MM-25-8810
TYPE VI SOCKET,MULTI-MATE datasheet.pdf
CONN FAKRA JACK STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
RES SMD 604K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 1.91 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 21POS 10.16MM datasheet.pdf
IC FPGA 252 I/O 676FBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS CABLE SEALED datasheet.pdf
DGTL ISO 3.75KV GEN PURP 8DIPGW datasheet.pdf
CAP ALUM 0.22UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf