3M 25MM-12.5MM-25-8815
25MM-12.5MM-25-8815 picture photo
Mfg. Part Number
25MM-12.5MM-25-8815
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
25MM X 12.5MM 1=25/PK
Datasheet Download
25MM-12.5MM-25-8815.pdf
Availability of 25MM-12.5MM-25-8815
QUANTITY
25MM-12.5MM-25-8815 Order Process
Ship out your order
Specifications of 25MM-12.5MM-25-8815
Internal Part NumberEIS-25MM-12.5MM-25-8815
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThermally Conductive Interface Materials
MSDS Material Safety Datasheet8805,8810,8815,8820 MSDS
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
Series8815
UsageSheet
ShapeRectangle
Outline12.50mm x 25.00mm
Thickness0.015" (0.381mm)
MaterialAcrylic
AdhesiveAdhesive - Both Sides
Backing, CarrierPolyethylene-Terephthalate (PET)
ColorWhite
Thermal Resistivity1.20°C/W
Thermal Conductivity0.6 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)25MM-12.5MM-25-8815
Related Links25MM-12.5, 25MM-12.5MM-25-8815 Datasheet, 3M Distributor
25MM-12.5MM-25-8815 Details Description
Related parts for 25MM-12.5MM-25-8815
TRIAC SENS GATE 600V 8A TO220AB datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 2GHZ 14SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 WW datasheet.pdf
CABLE LVDS datasheet.pdf
IC SRAM 128KBIT 45NS 84PLCC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
RES 10 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 0.147 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
ANT TUF DUCK 148-155MHZ SMA FEM datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 36POS GOLD datasheet.pdf