Panasonic Electronic Components 25SEPF330M
25SEPF330M picture photo
Mfg. Part Number
25SEPF330M
Brief Description
CAP POLYMER 330UF 20% 25V T/H
Datasheet Download
25SEPF330M.pdf
Availability of 25SEPF330M
QUANTITY
25SEPF330M Order Process
Ship out your order
Specifications of 25SEPF330M
Internal Part NumberEIS-25SEPF330M
Hot New Technologies
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package200
Category Capacitors
FamilyAluminum - Polymer Capacitors
SeriesOS-CON, SEPF
PackagingBulk
Capacitance330µF
Tolerance±20%
Voltage Rating25V
ESR (Equivalent Series Resistance)14 mOhm
Lifetime @ Temp.5000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
TypePolymer
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current5A
Impedance-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Size / Dimension0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)0.512" (13.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)25SEPF330M
Related Links25SEP, 25SEPF330M Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
25SEPF330M Details Description
Related parts for 25SEPF330M
CONN FFC BOTTOM 8POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP CER 1UF 10V X7R 0805 datasheet.pdf
RES 196K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
LENS ASSY 1POS 21.6MM RND 14.6MM datasheet.pdf
RES 8.25K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
CAP FILM 82 NF 20% 63VDC AXIAL datasheet.pdf
TV 6C 6#12 PIN PLUG datasheet.pdf
100UF 63V 10X16 datasheet.pdf