| Internal Part Number | EIS-260A49-12 | |
| Standard Package | 25 | |
| Category | Connectors, Interconnects | |
| Family | Terminal Blocks - Accessories | |
| Series | - | |
| Type | Cover | |
| Number of Positions | 12 | |
| For Use With/Related Products | BT and H Series | |
| Color | Black | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Alternative Part (Replacement) | 260A49-12 | |
| Related Links | 260A, 260A49-12 Datasheet, Curtis Industries Distributor | |
 | 3640AC823MAT3A\SB | CAP CER 0.082UF 1KV X7R 3640 | datasheet.pdf | |
 | ERJ-1GNF1500C | RES SMD 150 OHM 1% 1/20W 0201 | datasheet.pdf | |
 | REC6-1205SRW/R10/A/X1 | CONV DC/DC 6W 9-18VIN 05VOUT | datasheet.pdf | |
 | 9-1879126-5 | RES SMD 237 OHM 0.1% 1/16W 0402 | datasheet.pdf | |