Daburn 2615/20-BK-500
2615/20-BK-500 picture photo
Mfg. Part Number
2615/20-BK-500
Manufacturer
Product Category
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Brief Description
Datasheet Download
2615/20-BK-500.pdf
Availability of 2615/20-BK-500
QUANTITY
2615/20-BK-500 Order Process
Ship out your order
Specifications of 2615/20-BK-500
Internal Part NumberEIS-2615/20-BK-500
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires
FamilySingle Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Series-
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge20 AWG
Conductor Strand21/33
Conductor MaterialCopper, Tinned
Jacket (Insulation) MaterialSilicone Rubber
Jacket (Insulation) Diameter0.069" (1.75mm)
Jacket (Insulation) Thickness0.016" (0.41mm)
Length500' (152.44m)
Voltage300V
Operating Temperature-40°C ~ 150°C
Jacket ColorBlack
RatingsUL Style 3132
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2615/20-BK-500
Related Links2615/20, 2615/20-BK-500 Datasheet, Daburn Distributor
2615/20-BK-500 Details Description
Related parts for 2615/20-BK-500
FIXED IND 10MH 1.3A 2.76 OHM TH datasheet.pdf
Crystal 11.0592MHz 30ppm 32pF 60 Ohm -40°C - 85°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC D-TYPE LATCH SGL 3-ST 20SOIC datasheet.pdf
INDICATOR 12V 22MM PROM R/Y/G datasheet.pdf
CONN HEADER 19POS R/A 1.5MM TIN datasheet.pdf
TVS DIODE 85VWM 137VC SMC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS STR 5MM datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
ZACK MARKER STRIP LABEL HORIZON datasheet.pdf
Connector Socket 34 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf