Daburn 2615/22-RD-500
2615/22-RD-500 picture photo
Mfg. Part Number
2615/22-RD-500
Datasheet Download
2615/22-RD-500.pdf
Availability of 2615/22-RD-500
QUANTITY
2615/22-RD-500 Order Process
Ship out your order
Specifications of 2615/22-RD-500
Internal Part NumberEIS-2615/22-RD-500
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge22 AWG
Conductor Strand17/34
Conductor MaterialCopper, Tinned
Jacket (Insulation) MaterialSilicone Rubber
Jacket (Insulation) Diameter0.061" (1.55mm)
Jacket (Insulation) Thickness0.016" (0.41mm)
Length500' (152.44m)
Voltage300V
Operating Temperature-40°C ~ 150°C
Jacket ColorRed
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2615/22-RD-500
Related Links2615/22, 2615/22-RD-500 Datasheet, Daburn Distributor
2615/22-RD-500 Details Description
Related parts for 2615/22-RD-500
RES SMD 45.3K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 180V SNAP datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 18POS datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 1A 30 MOHM SMD datasheet.pdf