Daburn 2615/24-RD-100
2615/24-RD-100 picture photo
Mfg. Part Number
2615/24-RD-100
Datasheet Download
2615/24-RD-100.pdf
Availability of 2615/24-RD-100
QUANTITY
2615/24-RD-100 Order Process
Ship out your order
Specifications of 2615/24-RD-100
Internal Part NumberEIS-2615/24-RD-100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge24 AWG
Conductor Strand7/32
Conductor MaterialCopper, Tinned
Jacket (Insulation) MaterialSilicone Rubber
Jacket (Insulation) Diameter0.056" (1.42mm)
Jacket (Insulation) Thickness0.016" (0.41mm)
Length100' (30.5m)
Voltage300V
Operating Temperature-40°C ~ 150°C
Jacket ColorRed
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2615/24-RD-100
Related Links2615/24, 2615/24-RD-100 Datasheet, Daburn Distributor
2615/24-RD-100 Details Description
Related parts for 2615/24-RD-100
IC REG CTRLR ISO PWM 20-SSOP datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV GATE DRVR 8DIP GW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN FFC HEADER 25POS 2.54MM datasheet.pdf
RES SMD 1.69 OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS R/A 5MM datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 1.5A TO263 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 79POS PIN datasheet.pdf
MOSF RF N CH 130V 40A STAC177B datasheet.pdf
CAP FILM 33NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf