Daburn 2616/14-BK-500
2616/14-BK-500 picture photo
Mfg. Part Number
2616/14-BK-500
Datasheet Download
2616/14-BK-500.pdf
Availability of 2616/14-BK-500
QUANTITY
2616/14-BK-500 Order Process
Ship out your order
Specifications of 2616/14-BK-500
Internal Part NumberEIS-2616/14-BK-500
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge14 AWG
Conductor Strand41/30
Conductor MaterialCopper, Tinned
Jacket (Insulation) MaterialSilicone Rubber
Jacket (Insulation) Diameter0.136" (3.45mm)
Jacket (Insulation) Thickness0.031" (0.80mm)
Length500' (152.44m)
Voltage600V
Operating Temperature-40°C ~ 200°C
Jacket ColorBlack
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2616/14-BK-500
Related Links2616/14, 2616/14-BK-500 Datasheet, Daburn Distributor
2616/14-BK-500 Details Description
Related parts for 2616/14-BK-500
CONN EDGECARD 100POS .125 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 7.15K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
IC SRAM 64KBIT 25NS 68PLCC datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES CHAS MNT 10 OHM 5% 175W datasheet.pdf
RES SMD 43K OHM 1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 32POS .23M datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 500MW SOD123 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2.37 OHM 1% 20W datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 5.5VOUT 50W datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 36POS datasheet.pdf