Daburn 2616/18-GN-100
2616/18-GN-100 picture photo
Mfg. Part Number
2616/18-GN-100
Datasheet Download
2616/18-GN-100.pdf
Availability of 2616/18-GN-100
QUANTITY
2616/18-GN-100 Order Process
Ship out your order
Specifications of 2616/18-GN-100
Internal Part NumberEIS-2616/18-GN-100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge18 AWG
Conductor Strand41/34
Conductor MaterialCopper, Tinned
Jacket (Insulation) MaterialSilicone Rubber
Jacket (Insulation) Diameter0.108" (2.74mm)
Jacket (Insulation) Thickness0.031" (0.80mm)
Length100' (30.5m)
Voltage600V
Operating Temperature-40°C ~ 200°C
Jacket ColorGreen
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2616/18-GN-100
Related Links2616/18, 2616/18-GN-100 Datasheet, Daburn Distributor
2616/18-GN-100 Details Description
Related parts for 2616/18-GN-100
CONN RCPT .100" 2POS TIN T/H datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 2A 32VDC 0603 datasheet.pdf
IC VREF SERIES 5V 20CLCC datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
IC DELAY LINE 8TAP PROG TSOT23-6 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
HSD BACKPLANE 6R 10C SIGNAL END datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
OSC VCXO 3.3V ACT LO/LO Z SMD datasheet.pdf
CARD GUIDE COND INSERT 2" NAT datasheet.pdf
LFC LIGHT PIPE 1.000" datasheet.pdf