Daburn 2617/10-WH-500
2617/10-WH-500 picture photo
Mfg. Part Number
2617/10-WH-500
Datasheet Download
2617/10-WH-500.pdf
Availability of 2617/10-WH-500
QUANTITY
2617/10-WH-500 Order Process
Ship out your order
Specifications of 2617/10-WH-500
Internal Part NumberEIS-2617/10-WH-500
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge10 AWG
Conductor Strand105/30
Conductor MaterialCopper, Tinned
Jacket (Insulation) MaterialSilicone Rubber
Jacket (Insulation) Diameter0.207" (5.26mm)
Jacket (Insulation) Thickness0.045" (1.14mm)
Length500' (152.44m)
Voltage600V
Operating Temperature-40°C ~ 150°C
Jacket ColorWhite
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2617/10-WH-500
Related Links2617/10, 2617/10-WH-500 Datasheet, Daburn Distributor
2617/10-WH-500 Details Description
Related parts for 2617/10-WH-500
IC OPAMP GP 35KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG ASSY 6POS W/LGH RCPT datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 36POS 2MM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
CONN FERRULE DIN 3/0AWG RED datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 3POS SKT datasheet.pdf
CAP TANT POLY 180UF 10V AXIAL datasheet.pdf