Daburn 2617/14-BK-100
2617/14-BK-100 picture photo
Mfg. Part Number
2617/14-BK-100
Datasheet Download
2617/14-BK-100.pdf
Availability of 2617/14-BK-100
QUANTITY
2617/14-BK-100 Order Process
Ship out your order
Specifications of 2617/14-BK-100
Internal Part NumberEIS-2617/14-BK-100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge14 AWG
Conductor Strand41/30
Conductor MaterialCopper, Tinned
Jacket (Insulation) MaterialSilicone Rubber
Jacket (Insulation) Diameter0.165" (4.19mm)
Jacket (Insulation) Thickness0.045" (1.14mm)
Length100' (30.5m)
Voltage600V
Operating Temperature-40°C ~ 150°C
Jacket ColorBlack
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2617/14-BK-100
Related Links2617/14, 2617/14-BK-100 Datasheet, Daburn Distributor
2617/14-BK-100 Details Description
Related parts for 2617/14-BK-100
CONN HDR 2MM MALE 1ROW RA 5POS datasheet.pdf