Daburn 2617/16-BK-500
2617/16-BK-500 picture photo
Mfg. Part Number
2617/16-BK-500
Datasheet Download
2617/16-BK-500.pdf
Availability of 2617/16-BK-500
QUANTITY
2617/16-BK-500 Order Process
Ship out your order
Specifications of 2617/16-BK-500
Internal Part NumberEIS-2617/16-BK-500
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge16 AWG
Conductor Strand55/33
Conductor MaterialCopper, Tinned
Jacket (Insulation) MaterialSilicone Rubber
Jacket (Insulation) Diameter0.155" (3.94mm)
Jacket (Insulation) Thickness0.045" (1.14mm)
Length500' (152.44m)
Voltage600V
Operating Temperature-40°C ~ 150°C
Jacket ColorBlack
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2617/16-BK-500
Related Links2617/16, 2617/16-BK-500 Datasheet, Daburn Distributor
2617/16-BK-500 Details Description
Related parts for 2617/16-BK-500
IC MCU 8BIT 32K 16MHZ OTP 40-DIP datasheet.pdf
IC 14ST BINARY RIPPLE 16-SSOP datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 440MA 390 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 R/A DIP datasheet.pdf
CONN SMT TIN datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS 18AWG MTA-156 datasheet.pdf
PC TERM BLOCK 5POS 5.08MM datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES 115 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf