Bivar, Inc. ELM5480R5BWD
ELM5480R5BWD picture photo
Mfg. Part Number
ELM5480R5BWD
Manufacturer
Product Category
LEDs - Circuit Board Indicators, Arrays, Light Bars, Bar Graphs
Brief Description
LED ASSY 0.480" 2X5 BLU DIFF 2LD
Datasheet Download
ELM5480R5BWD.pdf
Availability of ELM5480R5BWD
QUANTITY
ELM5480R5BWD Order Process
Ship out your order
Specifications of ELM5480R5BWD
Internal Part NumberEIS-ELM5480R5BWD
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Optoelectronics
FamilyLEDs - Circuit Board Indicators, Arrays, Light Bars, Bar Graphs
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ELM5480R5BWD
Related LinksELM548, ELM5480R5BWD Datasheet, Bivar, Inc. Distributor
ELM5480R5BWD Details Description
Related parts for ELM5480R5BWD
SWITCH MINI SPST-NC ROLLER.187QC datasheet.pdf
RACK ECONOMIZER 57.81X22 X30.75" datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 40W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
RES 976 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TERMINAL PDL 4/L/L datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 20PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 30MA 28 OHM SMD datasheet.pdf