Daburn 2617/16-WH-500
2617/16-WH-500 picture photo
Mfg. Part Number
2617/16-WH-500
Datasheet Download
2617/16-WH-500.pdf
Availability of 2617/16-WH-500
QUANTITY
2617/16-WH-500 Order Process
Ship out your order
Specifications of 2617/16-WH-500
Internal Part NumberEIS-2617/16-WH-500
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge16 AWG
Conductor Strand55/33
Conductor MaterialCopper, Tinned
Jacket (Insulation) MaterialSilicone Rubber
Jacket (Insulation) Diameter0.155" (3.94mm)
Jacket (Insulation) Thickness0.045" (1.14mm)
Length500' (152.44m)
Voltage600V
Operating Temperature-40°C ~ 150°C
Jacket ColorWhite
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2617/16-WH-500
Related Links2617/16, 2617/16-WH-500 Datasheet, Daburn Distributor
2617/16-WH-500 Details Description
Related parts for 2617/16-WH-500
IC EEPROM 2KBIT 10MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 22UF 5% 450VDC RAD 4LD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 22POS GOLD datasheet.pdf
KEYPAD LEGEND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 200W datasheet.pdf
CONN CODING KEY FEMALE YEL 3.3V datasheet.pdf