Curtis Industries 265A67-38
265A67-38 picture photo
Mfg. Part Number
265A67-38
Brief Description
CONN TERM BLK HINGED CVR 38POS
Datasheet Download
265A67-38.pdf
Availability of 265A67-38
QUANTITY
265A67-38 Order Process
Ship out your order
Specifications of 265A67-38
Internal Part NumberEIS-265A67-38
TypeCover - Hinged
Number of Positions38
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)265A67-38
Related Links265A, 265A67-38 Datasheet, Curtis Industries Distributor
265A67-38 Details Description
Related parts for 265A67-38
CONN HEADER 8POS .100 VERT GOLD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC TXRX BIDIRECT BUSHOLD 20SSOP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 768B OTP 18SOIC datasheet.pdf
OSC XO 12.288MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
FUSE 600V T/D CLASS RK1 8A datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 125MA 48V datasheet.pdf
CAP CER 12PF 100V 5% BP 0805 datasheet.pdf
BARBED FASTENER 0.506" NYLON BLK datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT SKT datasheet.pdf