Daburn 2671/24RD-100
2671/24RD-100 picture photo
Mfg. Part Number
2671/24RD-100
Brief Description
HOOK-UP STRND 24AWG RED 100'
Datasheet Download
2671/24RD-100.pdf
Availability of 2671/24RD-100
QUANTITY
2671/24RD-100 Order Process
Ship out your order
Specifications of 2671/24RD-100
Internal Part NumberEIS-2671/24RD-100
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge24 AWG
Conductor Strand105/44
Conductor MaterialCopper, Bare
Jacket (Insulation) MaterialPoly-Vinyl Chloride (PVC)
Jacket (Insulation) Diameter0.045" (1.14mm)
Jacket (Insulation) Thickness0.010" (0.25mm)
Length100' (30.5m)
Voltage600V
Operating Temperature-40°C ~ 80°C
Jacket ColorRed
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2671/24RD-100
Related Links2671/2, 2671/24RD-100 Datasheet, Daburn Distributor
2671/24RD-100 Details Description
Related parts for 2671/24RD-100
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 7.5MM datasheet.pdf
RES SMD 11.5 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 390PF 100V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 6.3V X7R 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
RES 390 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
VARIABLE TRANSFORMER 280V 56A datasheet.pdf
CONN HDR 6POS 0.100 SMD R/A GOLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf