Daburn 2671/24WH-1000
2671/24WH-1000 picture photo
Mfg. Part Number
2671/24WH-1000
Brief Description
HOOK-UP STRND 24AWG WHITE 1000'
Datasheet Download
2671/24WH-1000.pdf
Availability of 2671/24WH-1000
QUANTITY
2671/24WH-1000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 2671/24WH-1000
Internal Part NumberEIS-2671/24WH-1000
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge24 AWG
Conductor Strand105/44
Conductor MaterialCopper, Bare
Jacket (Insulation) MaterialPoly-Vinyl Chloride (PVC)
Jacket (Insulation) Diameter0.045" (1.14mm)
Jacket (Insulation) Thickness0.010" (0.25mm)
Length1000' (304.8m)
Voltage600V
Operating Temperature-40°C ~ 80°C
Jacket ColorWhite
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2671/24WH-1000
Related Links2671/24, 2671/24WH-1000 Datasheet, Daburn Distributor
2671/24WH-1000 Details Description
Related parts for 2671/24WH-1000
IC SWITCH DUAL SPST 8UMAX datasheet.pdf
OPTOISO 7.5KV DARL W/BASE 6DIP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 10K OHM 5% 225W datasheet.pdf
GUIDE BRACKET datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
RES 218K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X5.84MM datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
PDU 3-PHASE MONITORD 208V 16.2KW datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 100V X5R 0805 datasheet.pdf
OSC TCXO 10.000MHZ CL SNWV SMD datasheet.pdf