Daburn 2671/27BK-1000
2671/27BK-1000 picture photo
Mfg. Part Number
2671/27BK-1000
Brief Description
HOOK-UP STRND 27AWG BLACK 1000'
Datasheet Download
2671/27BK-1000.pdf
Availability of 2671/27BK-1000
QUANTITY
2671/27BK-1000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 2671/27BK-1000
Internal Part NumberEIS-2671/27BK-1000
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge27 AWG
Conductor Strand48/44
Conductor MaterialCopper, Bare
Jacket (Insulation) MaterialPoly-Vinyl Chloride (PVC)
Jacket (Insulation) Diameter0.037" (0.94mm)
Jacket (Insulation) Thickness0.010" (0.25mm)
Length1000' (304.8m)
Voltage600V
Operating Temperature-40°C ~ 80°C
Jacket ColorBlack
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2671/27BK-1000
Related Links2671/27, 2671/27BK-1000 Datasheet, Daburn Distributor
2671/27BK-1000 Details Description
Related parts for 2671/27BK-1000
PHOTODIODE BLUE 42.4MM SQ BARE datasheet.pdf
RES 7.15M OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CAP CER 1.2PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 1W DO41 datasheet.pdf
RES 5.6 OHM 4W 5% AXIAL datasheet.pdf
2160 NO COLOR 250 FT datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 22 OHM 14DIP datasheet.pdf
5+5 WAY MALE CRIMP L/BORE datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 30PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 7A 17.9 MOHM SMD datasheet.pdf