Daburn 2671/36GN-1000
2671/36GN-1000 picture photo
Mfg. Part Number
2671/36GN-1000
Brief Description
HOOK-UP STRND 36AWG GREEN 1000'
Datasheet Download
2671/36GN-1000.pdf
Availability of 2671/36GN-1000
QUANTITY
2671/36GN-1000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 2671/36GN-1000
Internal Part NumberEIS-2671/36GN-1000
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge36 AWG
Conductor Strand7/44
Conductor MaterialCopper, Silver Coated
Jacket (Insulation) MaterialPoly-Vinyl Chloride (PVC)
Jacket (Insulation) Diameter0.016" (0.41mm)
Jacket (Insulation) Thickness0.005" (0.13mm)
Length1000' (304.8m)
Voltage150V
Operating Temperature-40°C ~ 80°C
Jacket ColorGreen
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2671/36GN-1000
Related Links2671/36, 2671/36GN-1000 Datasheet, Daburn Distributor
2671/36GN-1000 Details Description
Related parts for 2671/36GN-1000
CAP CER 6800PF 4KV X7R 3640 datasheet.pdf
IC INVERTER 8-INPUT 20SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 4.3NH 300MA 240 MOHM datasheet.pdf
CONN CABLE CLAMP SZ 44 SILVER datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
IC MCU 8/16BIT 40MHZ 100PQFP datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 4SMD datasheet.pdf
CAP TANT POLY 330UF 2.5V 1411 datasheet.pdf