Sensata Technologies/Airpax 279-2-1-51F-9-9M-10-AH
279-2-1-51F-9-9M-10-AH picture photo
Mfg. Part Number
279-2-1-51F-9-9M-10-AH
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR 10A 160VDC
Datasheet Download
279-2-1-51F-9-9M-10-AH.pdf
Availability of 279-2-1-51F-9-9M-10-AH
QUANTITY
279-2-1-51F-9-9M-10-AH Order Process
Ship out your order
Specifications of 279-2-1-51F-9-9M-10-AH
Internal Part NumberEIS-279-2-1-51F-9-9M-10-AH
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series279
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating10A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC160V
Number of Poles2
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypeDIN Rail
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)279-2-1-51F-9-9M-10-AH
Related Links279-2-1-51F, 279-2-1-51F-9-9M-10-AH Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
279-2-1-51F-9-9M-10-AH Details Description
Related parts for 279-2-1-51F-9-9M-10-AH
TERM BLK 3POS 5.08MM SPRING GRN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 5.08MM datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.5VA 28V datasheet.pdf
CAP CER 47PF 2KV NP0 1825 datasheet.pdf
SENSOR 100PSI M12-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS CBL MNT W/SCKT datasheet.pdf
DUST COVER FOR MDM-51S datasheet.pdf
RES 2.43K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 29.5V 1KA DISC 14MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE PIN datasheet.pdf
DIODE SOFT FAST 30A TO-247 datasheet.pdf