ITT Cannon, LLC 27911-15T12
27911-15T12 picture photo
Mfg. Part Number
27911-15T12
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Contacts
Brief Description
IR CON 16S PIN CRIMP GLD 18-20
Datasheet Download
27911-15T12.pdf
Availability of 27911-15T12
QUANTITY
27911-15T12 Order Process
Ship out your order
Specifications of 27911-15T12
Internal Part NumberEIS-27911-15T12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Contacts
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)27911-15T12
Related Links27911, 27911-15T12 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
27911-15T12 Details Description
Related parts for 27911-15T12
TRIMMER 10K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
MOD PHOTO DETECT RCVR 700NM TTL datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SERIAL 20-DIP datasheet.pdf
SOCKET ADAPTER SOIC TO 28DIP datasheet.pdf
RES SMD 0.027 OHM 5% 4W 8230 datasheet.pdf
IC ADC 10BIT 32KSPS 11CH 20-SOIC datasheet.pdf
CONN SOCKET 4 POS IDC 20-24AWG datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
LGH,MICRO-MIN,STR,PLG,7-INCH datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 1.26A 108 MOHM datasheet.pdf