Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y144543K5750T0L
Y144543K5750T0L picture photo
Mfg. Part Number
Y144543K5750T0L
Brief Description
RES 43.575K OHM 0.6W 0.01% RAD
Datasheet Download
Y144543K5750T0L.pdf
Availability of Y144543K5750T0L
QUANTITY
Y144543K5750T0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y144543K5750T0L
Internal Part NumberEIS-Y144543K5750T0L
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Resistance (Ohms)43.575k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±0.2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y144543K5750T0L
Y144543K5750T0L Details Description
Related parts for Y144543K5750T0L
IC FIXED-POINT DSP 179-BGA datasheet.pdf
TVS DIODE 13.6VWM 22.5VC SMB datasheet.pdf
RECT BRIDGE 3PH 82A 1800V V1-A datasheet.pdf
IC AMP AUDIO .045W STER 12UCSP datasheet.pdf
RES 10.0K OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 25J OLIVE datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT W/SKTS datasheet.pdf
RES SMD 887 OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
CABLE FEMALE/MALE STR 19POS 3' datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 6A 24V datasheet.pdf
BLZP 5.00/09/180LR SN BK BX datasheet.pdf
RES SMD 706K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf