Laird Technologies - Signal Integrity Products 28R0614-200
28R0614-200 picture photo
Mfg. Part Number
28R0614-200
Brief Description
CABLE CORE RIBBON/FLEX 13.60MM
Datasheet Download
28R0614-200.pdf
Availability of 28R0614-200
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
28R0614-200 Order Process
Ship out your order
Specifications of 28R0614-200
Internal Part NumberEIS-28R0614-200
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package396
Series-
TypeFlat
DesignSolid
Impedance98 Ohm
Test Frequency100MHz
Material28
Inner Dimension0.535" W x 0.028" H (13.60mm x 0.70mm)
Outer Dimension0.614" W x 0.110" H (15.60mm x 2.80mm)
Length0.630" (16.00mm)
Mounting TypeFree Hanging
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)28R0614-200
28R0614-200 Details Description
Related parts for 28R0614-200
D-CLAMP NATURAL NYLON .234" datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 1.5A SOT223-5 datasheet.pdf
RES MO 2W 3.6 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
L-BRACKET VERTICAL FOR E3T-S datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPSTX2 0.05A 12V datasheet.pdf
RES SMD 28 OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
CONN RING UNINS 22-26AWG #4 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES 1.4M OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf