Laird Technologies - Signal Integrity Products 28S2001-2A2
28S2001-2A2 picture photo
Mfg. Part Number
28S2001-2A2
Manufacturer
Product Category
Ferrite Cores - Cables and Wiring
Brief Description
CABLE CORE SPLIT RIBBON 52.07MM
Datasheet Download
28S2001-2A2.pdf
Availability of 28S2001-2A2
QUANTITY
28S2001-2A2 Order Process
Ship out your order
Specifications of 28S2001-2A2
Internal Part NumberEIS-28S2001-2A2
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package39
Category Filters
FamilyFerrite Cores - Cables and Wiring
Series-
TypeFlat
DesignHinged (Snap On)
Impedance230 Ohm
Test Frequency100MHz
Material28
Inner Dimension2.116" W x 0.075" H (53.75mm x 1.91mm)
Outer Dimension2.641" W x 0.656" H (67.08mm x 16.66mm)
Length1.084" (27.53mm)
Mounting TypeFree Hanging
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)28S2001-2A2
28S2001-2A2 Details Description
Related parts for 28S2001-2A2
CONN HEADER 2POS .100" DUAL GOLD datasheet.pdf
RES SMD 16K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
EVAL KIT USB FOR MAXQ2000 datasheet.pdf
IC FPGA 100 I/O 144TQFP datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPST 15A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156" datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CAP CER 43PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
OSC XO 27.000MHZ TTL SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.39UF 5% 1000VDC AXIAL datasheet.pdf