Vishay/Sprague 293D156X9010B2TE3
293D156X9010B2TE3 picture photo
Mfg. Part Number
293D156X9010B2TE3
Brief Description
CAP TANT 15UF 10V 10% 1411
Datasheet Download
293D156X9010B2TE3.pdf
Availability of 293D156X9010B2TE3
QUANTITY
293D156X9010B2TE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 293D156X9010B2TE3
Internal Part NumberEIS-293D156X9010B2TE3
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)2 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1411 (3528 Metric)
Size / Dimension0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)0.083" (2.11mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeB
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)293D156X9010B2TE3
Related Links293D156X, 293D156X9010B2TE3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
293D156X9010B2TE3 Details Description
Related parts for 293D156X9010B2TE3
IC 16-BIT 40KHZ SMPL A/D 28-DIP datasheet.pdf
MODULE DDR SDRAM 1GB 184-DIMM datasheet.pdf
CAP CER 22PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
RES SMD 40.2 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 25V 20% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 8.06 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
LED SPACER T-1 BLACK 3/16" datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.5A 16CFP datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 3PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf