Vishay/Sprague 293D157X0010D2TE3
293D157X0010D2TE3 picture photo
Mfg. Part Number
293D157X0010D2TE3
Brief Description
CAP TANT 150UF 10V 20% 2917
Datasheet Download
293D157X0010D2TE3.pdf
Availability of 293D157X0010D2TE3
QUANTITY
293D157X0010D2TE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 293D157X0010D2TE3
Internal Part NumberEIS-293D157X0010D2TE3
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)600 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)293D157X0010D2TE3
Related Links293D157X, 293D157X0010D2TE3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
293D157X0010D2TE3 Details Description
Related parts for 293D157X0010D2TE3
IC DAC 16BIT SERIAL IN 16SSOP datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 400KHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC BUS BUFF TRI-ST N-INV SC705 datasheet.pdf
FUSE BLOCK CART 600V 30A CHASSIS datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 180V SNAP datasheet.pdf
BOARD WEBENCH LMZ POWER MODULE datasheet.pdf
FIXED IND 2.1NH 200MA 700 MOHM datasheet.pdf
SERVO DRIVE 400W 120V G5 SERIES datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 65POS HL LOW P datasheet.pdf