Murata Electronics North America GRM0335C1E7R9DD01D
GRM0335C1E7R9DD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1E7R9DD01D
Brief Description
CAP CER 7.9PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1E7R9DD01D.pdf
Availability of GRM0335C1E7R9DD01D
QUANTITY
GRM0335C1E7R9DD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1E7R9DD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1E7R9DD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance7.9pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1E7R9DD01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1E7R9DD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1E7R9DD01D Details Description
Related parts for GRM0335C1E7R9DD01D
RES SMD 240K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 2.32K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 220PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
MCU ARM7 32BIT 256K FLSH 100LQFP datasheet.pdf
CAP 1400F 10% 2.5V CHASSIS MOUNT datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.125" NYLON 2.41MM datasheet.pdf
RES 402 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 120NH 818MA 300 MOHM datasheet.pdf
IC DGTL CHIPCORDER 20QFN datasheet.pdf
IC RIO SWITCH GEN2 784FCBGA datasheet.pdf
CAP CER 51PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf