Texas Instruments LMX2541SQ3320E/NOPB
LMX2541SQ3320E/NOPB picture photo
Mfg. Part Number
LMX2541SQ3320E/NOPB
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Brief Description
IC PLL FREQ SYNTH W/VCO 36LLP
Datasheet Download
LMX2541SQ3320E/NOPB.pdf
Availability of LMX2541SQ3320E/NOPB
QUANTITY
LMX2541SQ3320E/NOPB Order Process
Ship out your order
Specifications of LMX2541SQ3320E/NOPB
Internal Part NumberEIS-LMX2541SQ3320E/NOPB
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeFrequency Synthesizer (RF)
PLLYes
InputClock
OutputClock
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output2:2
Differential - Input:OutputNo/No
Frequency - Max3.6GHz
Divider/MultiplierYes/Yes
Voltage - Supply3.15 V ~ 3.45 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case36-WFQFN Exposed Pad
Supplier Device Package36-WQFN (6x6)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LMX2541SQ3320E/NOPB
Related LinksLMX2541SQ, LMX2541SQ3320E/NOPB Datasheet, Texas Instruments Distributor
LMX2541SQ3320E/NOPB Details Description
Related parts for LMX2541SQ3320E/NOPB
INSERT MALE 108POS+1GND CRIMP datasheet.pdf
FIXED IND 43NH 3A SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle 34 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CAP FILM 7.5UF 10% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN MALE M12 4POS STR 5M CABLE datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
CONN HDR 12POS 0.100 T/H TIN datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf