Vishay/Sprague 293D226X9004B2TE3
293D226X9004B2TE3 picture photo
Mfg. Part Number
293D226X9004B2TE3
Brief Description
CAP TANT 22UF 4V 10% 1411
Datasheet Download
293D226X9004B2TE3.pdf
Availability of 293D226X9004B2TE3
QUANTITY
293D226X9004B2TE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 293D226X9004B2TE3
Internal Part NumberEIS-293D226X9004B2TE3
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated4V
ESR (Equivalent Series Resistance)2.5 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1411 (3528 Metric)
Size / Dimension0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)0.083" (2.11mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeB
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)293D226X9004B2TE3
Related Links293D226X, 293D226X9004B2TE3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
293D226X9004B2TE3 Details Description
Related parts for 293D226X9004B2TE3
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20TSSOP datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 8POS 30GOLD PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 8-SOIC datasheet.pdf
IC ADC 6BIT 60MSPS DUAL 36-SSOP datasheet.pdf
IC CLOCK GENERATOR 8-TSSOP datasheet.pdf
MOD PWR ENTRY STD 16A 2PL QC PNL datasheet.pdf
60703-12 CONDUCTOR ANVIL datasheet.pdf
TRIMMER 500K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf