Vishay/Sprague 293D226X9016B2TE3
293D226X9016B2TE3 picture photo
Mfg. Part Number
293D226X9016B2TE3
Brief Description
CAP TANT 22UF 16V 10% 1411
Datasheet Download
293D226X9016B2TE3.pdf
Availability of 293D226X9016B2TE3
QUANTITY
293D226X9016B2TE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 293D226X9016B2TE3
Internal Part NumberEIS-293D226X9016B2TE3
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated16V
ESR (Equivalent Series Resistance)1.9 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1411 (3528 Metric)
Size / Dimension0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)0.083" (2.11mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeB
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)293D226X9016B2TE3
Related Links293D226X, 293D226X9016B2TE3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
293D226X9016B2TE3 Details Description
Related parts for 293D226X9016B2TE3
SWITCH MINI SPDT PLUNG SILV SLD datasheet.pdf
FIXED IND 18.5NH 3A SMD datasheet.pdf
RES SMD 147KOHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
TVS DIODE 41.3VWM 73.5VC 1.5KE datasheet.pdf
IC FLASH 1MBIT 33MHZ 8WSON datasheet.pdf
IC MPU Q OR IQ 667MHZ 561TEPBGA1 datasheet.pdf
RING INSULKRIMP TAPED datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1A SYNC 8MSOP datasheet.pdf
NETWORK SWITCH datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 40POS GOLD datasheet.pdf