Vishay/Sprague 293D685X0025C2TE3
293D685X0025C2TE3 picture photo
Mfg. Part Number
293D685X0025C2TE3
Brief Description
CAP TANT 6.8UF 25V 20% 2312
Datasheet Download
293D685X0025C2TE3.pdf
Availability of 293D685X0025C2TE3
QUANTITY
293D685X0025C2TE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 293D685X0025C2TE3
Internal Part NumberEIS-293D685X0025C2TE3
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)1.7 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.79mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)293D685X0025C2TE3
Related Links293D685X, 293D685X0025C2TE3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
293D685X0025C2TE3 Details Description
Related parts for 293D685X0025C2TE3
CARD EDGE CONN 34POS W/O FLANGE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS .100 R/A 30AU datasheet.pdf
IC DSP FLOATING POINT 179BGA datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-72VIN 05VOUT datasheet.pdf
MQS RECEPTACLE CONTACT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 5MM datasheet.pdf
KK 100 HDR POL VERT 30POS datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP5T datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS PNL MNT SKT datasheet.pdf