JST Sales America Inc. 29FMN-BMTR-A-TB
29FMN-BMTR-A-TB picture photo
Mfg. Part Number
29FMN-BMTR-A-TB
Brief Description
CONN FFC VERT 29POS 1.00MM SMD
Datasheet Download
29FMN-BMTR-A-TB.pdf
Availability of 29FMN-BMTR-A-TB
QUANTITY
29FMN-BMTR-A-TB Order Process
Ship out your order
Specifications of 29FMN-BMTR-A-TB
Internal Part NumberEIS-29FMN-BMTR-A-TB
Number of Positions29
Pitch0.039" (1.00mm)
TerminationSolder
FFC, FCB Thickness0.30mm
Height Above Board0.201" (5.10mm)
FeaturesLow Insertion Force (LIF)
Voltage Rating50V
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Material Flammability RatingUL94 V-0
Current Rating0.5A
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)29FMN-BMTR-A-TB
Related Links29FMN-B, 29FMN-BMTR-A-TB Datasheet, JST Sales America Inc. Distributor
29FMN-BMTR-A-TB Details Description
Related parts for 29FMN-BMTR-A-TB
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CERAMIC MANUAL RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 2.2A 55 MOHM SMD datasheet.pdf
ZACK STRIP datasheet.pdf
TS 35 X 15 STAINLESS STEEL datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
MICROPHONE datasheet.pdf
IC CPLD 64MC 5.5NS 100VQFP datasheet.pdf
MT-LWA-.250-X-SP datasheet.pdf
Single-Supply, 42 V System Difference Amplifier IC datasheet.pdf